MBA Eğitimi Ne Kazandırıyor?

Yayımlandığı Tarih: Perşembe, Ekim 4, 2018 | Son Güncelleme: Kasım 20, 2018 0:03
MBA Eğitimi Ne Kazandırıyor?

331

Kaliteli bir üniveristede kaliteli bir işletme programından mezun olmak kendinize, kariyerinize, kişisel gelişiminize yapmış olacağınız büyük bir yatırımdır.

MBA alanında yüksek lisans yapmak kişilerin girişimcilik, yöneticilik ve liderlik gibi özelliklerini ortaya çıkarmaya ve geliştirmeye fırsat tanıyor. Hangi alandan mezun olursanız olun MBA eğitimiyle birlikte kendinize yani kapılar açabilir ve yaptığınız işte yükselmenin ilk adımını atabilirsiniz. Yeni mezunları iş dünyasına hazırlayan bir programlar olarak iş başvurularında size avantaj sağlamakla beraber alacağınız ücreti de arttırıyor. Yeni mezunlar ile birlikte iş hayatında var olup nitelik kazanmak isteyen yöneticilerde bu programı tercih ediyor.

Temel yeteneklere sahip olma dışında artık işverenlerin farklı çerçevelerden bakabilen, kişisel anlamda varlığını gösterebilen ve lider özellik taşıyan sağduyulu kişilerin araması sebebiyle bu bölümün size kazandıracağı takım çalışmasını yürütme şekilleri, etik, iletişim becerileri ve daha da önemlisi liderlik, yönetebilme gibi vasıflarla üst yönetimde yerinizi almaya başlayabilirsiniz.

MBA Çeşitleri Nelerdir?

Programlar Tezli MBA, Tezsiz MBA, İngilizce MBA, Executive MBAUzaktan Eğitim (e-MBA) olarak değişiklik gösterebiliyor.

Tezli olarak devam etmeye düşünen adaylar için ALES belgesine sahip olma şartı aranmaktadır. Tezli programlar birçok üniversitede 4 yarıyıl (2 yıl) devam ederken tezsiz programlar 3 yarıyıl (1-1.5 yıl) sürmektedir ve ALES şartı aranmamaktadır.

Executive MBA ise yöneticilik tecrübesi olan ve kendini geliştirmek isteyen yöneticiler için pratiğe odaklı bir programdır. Yaklaşık olarak 3 yarı yıl (1-1,5 yıl) sürmektedir.

Uzaktan eğitim programları yoğun iş temposunda örgün eğitim imkankanlarından yararlanamayan veya şehir dışındaki üniversitelerde eğitim almak isteyen adaylar taleplerini karşılamak amacıyla açılmıştır.Yaklaşık olarak 2-3 yarıyıl sürmektedir ve tezsiz olarak yapılmaktadır.

İngilizce MBA programları da tezli veya tezsiz olarak tercih edilebilir.Diğer çeşitlerinden farklı olarak bu programda İngilizce dil yeterlilik belgesi aranmaktadır.

Kategoriler: Güncel Haberler, MBA

Etiketler: , , , , ,